Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

Wycieczki po Europie i Polsce z Katowic

7 wyniki w bazie.

Zwiedzaj z nami!

W naszej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie. Zorganizujemy zarówno krótszy wyjazd jednodniowy lub weekendowy, jak i dłuższe wakacje, które pozwolą oderwać się od codzienności i naładować baterie. Mamy możliwość połączyć aktywne spędzanie czasu wolnego ze zwiedzaniem atrakcji w okolicy których się znajdziemy. Wyprawa górska czy wyjazd rowerowy malowniczymi szlakami to dla nas żaden problem! Wycieczki objazdowe pozwalają nam połączyć podobne tematycznie miejsca w ciekawy i spójny program, aby poznać miejsca, które dotąd były jedynie niewiele mówiącym nam punktem na mapie.

Naszym celem jest dostosowanie oferty dla klienta tak, aby spełnić podróżnicze marzenia, pobudzić wyjazdową wyobraźnię, pogłębić wiedzę o otaczającym nas świecie i zachęcić do odkrywania nowych miejsc. 

Proponujemy wycieczki objazdowe, wycieczki ze zwiedzaniem, wyprawy górskie i rowerowe, a także inne wyjazdy sportowe. Wyjeżdżamy z Katowic, Chrzanowa i Rybnika.

Tutaj zaczyna się Twoja podróż.

Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami. Pomożemy w doborze apartamentu lub hotelu w Livigno, Val di Sole czy Alleghe. Będziemy pośredniczyć w procesie aplikacji wizowej do Indii, Rosji, Chin czy USA. Zorganizujemy wyjazd integracyjny, spotkanie biznesowe czy konferencje dla Państwa pracowników oraz całej firmy.

730099076
biuro@btzkatowice.pl

Dlaczego warto nam zaufać?

  Nasza praca to nie czekanie na weekend, bo każdy dzień pozwala nam samym zanurzyć się w świecie marzeń o kolejnych podróżach. Codziennie wyszukujemy dla Państwa atrakcyjne oferty last minute i robimy wszystko, by zaoferować Państwu jak najlepsze ceny wyjazdów narciarskich, wycieczek ze zwiedzaniem czy pośrednictwa wizowego. Postaramy się dostosować system naszej pracy do Państwa oczekiwań. PRZEKONAJ SIĘ SAM
SORTUJ WYNIKI:
Wybierz kraj: 
Rodzaj zakwaterowania: 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE WYCIECZEK I WYJAZDÓW ZE ZWIEDZANIEM

 1. Czy podana na stronie cena wycieczki krajoznawczej jest całkowita?

W przypadku wycieczki krajowej podana cena zawiera przejazd autokarem, opiekę przewodnika/pilota i podatek VAT.
Dodatkowym kosztem są bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, Parków Narodowych, na basen itp.

Koszt biletów wstępu podany jest w ofercie(wg cenników w lutego 2020). Cena nie uwzględnia również wyżywienia i ewentualnego dodatkowego ubezpieczenia NNW lub ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

 1. Czy jestem ubezpieczony podczas wycieczki po Polsce?

Tak, na terenie Polski jesteśmy objęci ubezpieczeniem z NFZtu. Korzystamy zatem z naszego państwowego ubezpieczenia kosztów leczenia. Dodatkowo można ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej.

 1. Czy podana na stronie cena wycieczki zagranicznej jest całkowita?

Podana na stronie cena wycieczki zagranicznej obejmuje przejazd autokarem lub busem, usługę pilota/przewodnika, ulepienie KL oraz NNW, podatek VAT, a w przypadku wycieczek kilkudniowych również nocleg i wyżywienie HB (śniadanie oraz obiadokolacja, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo).

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszt biletów wstępu podany jest w ofercie (wg cenników w lutego 2020). Cena nie uwzględnia również ewentualnego dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i wad wrodzonych.

 1. Czy jestem ubezpieczony podczas wycieczki zagranicznej?

Tak, każdy z uczestników wycieczki zagranicznej objęty jest ubezpieczeniem turystycznym SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże KL 20000 EUR, NNW 15000 PLN.

 1. Czym jest ubezpieczenie NNW?

Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwego wypadku. Ochroną objęte jest życie i zdrowie osoby ubezpieczonej. Jeśli ubezpieczony doznał uszczerbku na zdrowiu, po zakończeniu leczenia przysługuje mu świadczenie pieniężne (odszkodowanie), którego wysokość określa się według sumy ubezpieczenia oraz tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

W przypadku śmierci ubezpieczonego świadczenie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia wypłacane jest osobie uposażonej. W ten sposób można zabezpieczyć przyszłość najbliższych.

 1. Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie to chroni naszą odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym za wyrządzone przez nas szkody na osobie lub rzeczy osobom trzecim. Załóżmy, że przez przypadek zrobimy krzywdę innej osobie lub zniszczymy coś co do niej nalezy.

Osoba taka może domagać się od nas odszkodowania. Posiadając ubezpieczenie OC, to Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmuje się wypłaceniem świadczeń w ramach zadośćuczynienia.

 1. Co to jest choroba przewlekła?

To choroba, która była leczona w ciągu 5 lat poprzedzających datę zawarcia umowy ubezpieczenia oraz jest uznana za przewlekłą zgodnie z ogólną wiedzą medyczną.

Do takich chorób zaliczamy między innymi.: cukrzycę, epilepsję, astmę, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane, nowotwory, choroby układu krążenia, osteoporozę, niedoczynność tarczycy.

 1. Jak mogę zarezerwować wycieczkę?

Wycieczkę można zarezerwować przez stronę internetową (formularz rezerwacyjny przy każdej ofercie), przez telefon lub w jednym z naszych biur podróży w Katowicach, Rybniku lub w Chrzanowie. Adresy i telefonu naszych oddziałów znajdują się tutaj: https://btzkatowice.pl/kontakt.html

 1. W jaki sposób mogę dokonać zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację?

Wszelkie zmiany oraz anulacje prosimy kierować telefonicznie lub pisemnie do naszych oddziałów w Katowicach, Rybniku lub Chrzanowie:  https://btzkatowice.pl/kontakt.html

 1. Czy cena wycieczki może ulec zmianie?

Do momentu zarezerwowania wycieczki jej cena może ulec zmianie. Po dokonaniu rezerwacji cena wycieczki nie zmieni się. Każdego klienta obowiązuje więc cena aktualna w momencie dokonywania rezerwacji.

 1. Czy kolejność zwiedzania może ulec zmianie?

Tak, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Nasz program dostosowujemy do warunków pogodowych i dostępności zwiedzanych atrakcji.

 1. Ile kieszonkowego zabrać na wycieczkę?

Ilość kieszonkowego jest kwestią indywidualną. Prosimy pamiętać, że ceny wycieczek nie obejmują baletów wstępu. To podstawowa kwota, która powinniśmy wziąć za sobą.

Następnie, polecamy sprawdzić, czy w cenie wyjazdu uwzględniony jest posiłek. Jeśli nie, do Państwa zależy, czy skorzystają Państwo z własnego wyżywienia, czy też zakupią posiłek na miejscu. Średni koszt obiadu na miejscu wynosi ok. 20-30 zł/os. Dodatkowym kosztem są ewentualne pamiątki dla siebie i/lub bliskich.

 1. Czy w trakcie wycieczki będzie czas na posiłek?

Tak, czas na posiłek uwzględniony jest w programie każdej naszej wycieczki.

 1. Czy możliwi jest wyjazd z innych miejscowości?

Dopuszczamy taką możliwość jeśli dana miejscowość znajduje się na trasie naszego przejazdu lub w wycieczce bierze udział większa grupa osób.

Przypadki takie muszą być uzgodnione z organizatorem. Zapytania w tym temacie prosimy zgłaszać telefonicznie: 730 099 076 lub mailowo: biuro@btzkatowice.pl.

 1. Jak pogotować się do wyjazdu trekkingowego, co zabrać?

W naszych programach dokładnie podjemy długość trasy oraz ewentualne utrudnienia, tak aby można było dobrać wyjazd do własnych umiejętności i kondycji. Podstawą każdego wyjazdu jest posiadanie dobrego obuwia, jedzenia i picia.

Ilość jedzenia i picia uzależniona jest od długości trasy i jej przebiegu. Nie na wszystkich strasach napotkamy schronisko, które umożliwi nam uzupełnienie zapasów.

 1. Czy na wycieczkę trekkingową można zapisać się z dziećmi?

Oczywiście można. Góry są dla każdego, jednak kluczowy jest wybór odpowiedniej trasy, tak by nie zrazić dzieci zbyt długim, czy też zbyt zaawansowanym technicznie marszem.

Polecamy wcześniejszą konsultację z naszymi specjalistami, którzy na podstawie aktualnego doświadczenia dzieci w chodzeniu po górach zaproponują odpowiednią wycieczkę.

 1. Czy jest możliwość zorganizowania wycieczki dla grupy zamkniętej, firmy, szkoły lub parafii?

Tak, organizujemy wycieczki objazdowe, zarówno jednodniowe jaki i kilkudniowe zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Z przyjemnością przygotujemy spersonalizowany program wycieczki dla szkół oraz firm.

 1. Jakie jednodniowe wyjazdy trekkingowe w polskie góry warto polecić?

Sami przemierzyliśmy kilometry na naszych własnych nogach, delektując się pięknem naszych polskich gór. Do naszych najciekawszych wycieczek górskich należą: Czerwone Wierchy, Trzy Korony i Sokolica oraz Turbacz.

Nasze piesze wędrówki odbywają się zawsze z przewodnikiem do niewątpliwie uatrakcyjni całą wyprawę.

 1. Czy organizowane są wycieczki trekkingowe na Słowację?

Tak, do najpopularniejszych wycieczek górskich na Słowacji należą: Wielki Rozsutec, Dolina Prosiecka, Wąwóz Diery i Wielki Krywań oraz Góry Choczańskie – Wielki Chocz. Osobom chcącym połączyć spacer z mniej aktywnym wypoczynkiem proponujemy wycieczkę „Baseny i Dolina Juraniowa” z 9-cio kilometrową trasą wąwozem skalnym w Tatrach Zachodnich oraz wypoczynkiem na basenach termalnych w Orawicach.

 1. Jak ciekawie spędzić weekend w Polsce?

Polska ma bardzo wiele do zaoferowania. Nie brak nam bogatej historii, wspaniałych piaszczystych plaż, pięknych szlaków górskich i malowniczych jezior.

Często uciekamy do dalekich zakątków świata zapominając o tym co mamy w zasięgu ręki i jak interesujący może być weekend w kraju.

Proponujemy udział naszych zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem:

- wodne szaleństwo w parku wodnym Suntago
- jednodniowe wycieczki górskie z przewodnikiem po Tatrach, Pieninach i Gorcach
- zróżnicowaną pod względem atrakcji dwudniową wycieczkę w Góry Sowie
- wycieczkę śladami Ojca Mateusza do Sandomierza
- bogaty w atrakcje turystyczne Wrocław
- wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
- spływ kajakowy na Roztoczu
- wycieczki rowerowe wzdłuż wybrzeża bałtyckiego
- spacer doliną Prądnika i wizytę w Jaskini Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym
- zwiedzanie Zamku w Mosznej

 1. Co zwiedzić w Czechach?

Chętnie odwiedzamy naszych południowych sąsiadów. Do najpopularniejszych kierunków zwiedzania należy Praga, zamki na Morawach oraz unikatowe Skalne Miasta (Adrszpaskie i Cieplickie Skały).

 1. Co zwiedzać w Pradze?

Podczas naszej wycieczki po Pradze zwiedzimy zwany Zamkiem na Hradczanach Zamek Praski, główny kościół Pragi – Katedrę Św. Wita, położoną w stóp wzgórza zamkowego Małą Stranę, Most Karola, Stare Miasto, Rynek ze słynnym zegarem Orloj, położony na granicy Starego Miasta i Nowego Miasta Plac Republiki, otwarty przez cesarza Franciszka Józefa Dworzec Kolejowy, miejsce Aksamitnej Rewolucji - Plac Wacława.

Udamy się w rejs po Wełtawie. Nie pominiemy też wizyty w Kutnej Horze, dzie zobaczymy słynną Kaplicę Czaszek.

 1. Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w Budapeszcie?

Podczas naszej wycieczki po Budapeszcie udamy się na m.in. na Plac Bohterów, do Parku Varosliget oraz na Wzgórze Gellerta. Zobaczymy budynek Parlamentu oraz powstałe w miejscu dawnych murów miejskich Baszty Rybackie.

Zwiedzimy Bazylikę św. Stefana i kościół koronacyjny Macieja na Wzgórzu Zamkowym. Naszą Wycieczkę uwieńczy rejs statkiem po Dunaju oraz wizyta na hali targowej, gdzie będzie można nabyć typowe węgierskie produkty.

 1. Co zwiedzić podczas jednodniowej wycieczki do Wiednia?

W jednodniowym planie zwiedzania Wiednia proponujemy umieścić:

- zespół pałacowo-parkowy Belweder
- przejazd reprezentacyjną aleją Ring, przy której znajduje się między innymi Parlament, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, pomnik cesarzowej Marii Teresy oraz Opera Państwowa
- starówkę z imponującą katedrą św. Szczepana
- Stadtpark z pomnikiem Straussa
- Karlsplatz z kościołem św. Karola
- dzielnicę rozrywki Prater.

Zobacz naszą propozycję: https://btzkatowice.pl/oferta/702/wieden.html


Podziel się informacją