Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

Obozy, kolonie i zimowiska dla dzieci z Katowic

0 wyniki w bazie.

Bardzo ważną dla nas grupą są dzieci i młodzież. Zgodnie z powiedzeniem, że podróże kształcą naszą ofertę kierujemy również do najmłodszych podróżników. Gdzie nawiązywać przyjaźnie na całe życie, odkrywać nieznane dotąd miejsca, utożsamiać się z grupą, ale też pokazywać swoją indywidualność, poszukiwać przygód oraz spędzać czas na beztroskiej zabawie jak nie podczas pobytu na obozach i koloniach? Zimowiska, kolonie letnie i zimowe, obozy sportowe, nad morzem, w górach i na Mazurach. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Nasza oferta przygotowana jest dla dzieci i młodzieży od 6 do 17 roku życia. Program dostosowany jest do odpowiedniej grupy wiekowej, a zajęcia taneczne, muzyczne, czy sportowe pozwolą na rozwijanie swoich pasji i talentów.

Zimą w pełni oddajemy się białemu szaleństwu. Zapraszamy na obozy narciarskie i snowboardowe zarówno w kraju jak i zagranicą, szkolenia narciarskie – nauka i doskonalenie jazdy na nartach i na desce.

Do zobaczenia w podróży!

Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami. Pomożemy w doborze apartamentu lub hotelu w Livigno, Val di Sole czy Alleghe. Będziemy pośredniczyć w procesie aplikacji wizowej do Indii, Rosji, Chin czy USA. Zorganizujemy wyjazd integracyjny, spotkanie biznesowe czy konferencje dla Państwa pracowników oraz całej firmy.

730099076
biuro@btzkatowice.pl

Dlaczego warto nam zaufać?

  Nasza praca to nie czekanie na weekend, bo każdy dzień pozwala nam samym zanurzyć się w świecie marzeń o kolejnych podróżach. Codziennie wyszukujemy dla Państwa atrakcyjne oferty last minute i robimy wszystko, by zaoferować Państwu jak najlepsze ceny wyjazdów narciarskich, wycieczek ze zwiedzaniem czy pośrednictwa wizowego. Postaramy się dostosować system naszej pracy do Państwa oczekiwań. PRZEKONAJ SIĘ SAM
SORTUJ WYNIKI:
Wybierz kraj: 
Rodzaj zakwaterowania: 

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE OBOZÓW, ZIMOWISK I KOLONII

 1. Co powinno znaleźć się w bagażu dziecka?

- Bagaż dziecka powinien zawierać tylko niezbędne rzeczy, jednak powinny one być dostosowane do każdej pogody. Obowiązkowe pozycje to:
- kurtka przeciwdeszczowa latem, kombinezon – zimą
- buty nieprzemakalne, buty sportowe, buty pełne, sandały
- bielizna na każdy dzień pobytu
- ubrania zarówno na ciepłą jak i zimną pogodę,
- nakrycie głowy
- 2 stroje kąpielowe latem, 2 pary rękawiczek zimą
- pasta i szczoteczka do zębów
- mydło, szampon
- duży ręcznik plażowy, 2 ręczniki kąpielowe
- grzebień lub szczotka do włosów
- krem z filtrem UV i krem po opalaniu
- klapki kąpielowe
- legitymacja szkolna
- kartka z adresem miejsca wypoczynku i numerami kontaktowymi do rodziców
- latarka (najlepiej czołówka)
- długopis i notes

Jeśli dziecko przyjmuje leki na stałe, należy przekazać je opiekunowi wraz z kartką z imieniem i nazwiskiem dziecka i szczegółowym sposobem dawkowania.

Jednak najważniejszą i niezbędną rzeczą, którą powinien mieć każdy uczestnik jest UŚMIECH.

 1. Kto może odebrać dziecko z autokaru?

Dziecko mogą odebrać jedynie rodzice lub opiekunowie prawni, chyba że wcześniej zostanie zgłoszone, że dziecko odbiera ktoś inny. Osoba ta powinna mieć pisemne upoważnienie od rodziców/opiekunów.

 1. Jakie dokumenty powinno mieć ze sobą dziecko podczas kolonii lub obozu?

Jeśli kolonie lub obóz organizowane są w Polsce, wystarczy legitymacja szkolna. W przypadku wyjazdów zagranicznych konieczny będzie tymczasowy dowód osobisty (kraje należące do UE) lub paszport (pozostałe kraje poza UE).

 1. Czy dziecko może zabrać ze sobą laptopa lub tablet?

Teoretycznie nie jest to zabronione, jednak biorąc pod uwagę bogaty program wyjazdów nie będzie czasu na korzystanie z tego typu sprzętów. Ponadto opiekunowie, ani organizator nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenia bądź kradzieże.

Dokładamy wszelkich starań, aby wyjazd był dla dzieci świetną zabawą oraz czasem nawiązywania nowych relacji z rówieśnikami. Bardzo często nawiązane obozowe/ kolonijne przyjaźnie trwają latami. Zależy nam również, żeby dzieci odpoczęły od zgiełku i nadmiernej stymulacji technologią.

 1. Moje dziecko pierwszy raz jedzie na kolonie. Czy sobie poradzi

Staramy się, aby pierwszy wyjazd był dla dziecka jak najmniej stresujący. Najważniejsza jest dobra zabawa oraz integracja dzieci w grupie. Najmłodsi są pod opieką osób, które mają najlepsze podejście do dzieci i bardzo dobrze czują się w pracy z najmłodszymi.

Ponadto program wyjazdu jest układany tak, aby każdy mógł się wykazać zarówno na zajęciach w grupie, jak i podkreślić i pokazać swoją indywidualność.

 1. Co w przypadku gdy moje dziecko zachoruje?

Jeśli zajdzie taka potrzeba Kierownik kolonii zabierze dziecko do najbliższej przychodni lub sprowadzi lekarza do ośrodka. W lżejszych przypadkach opiekę nad powrotem do zdrowia sprawuje pielęgniarka wraz z wychowawcą.

 1. Czy dziecko może zabrać ze sobą telefon komórkowy?

Posiadanie telefonu przez dziecko ma zarówno wady, jak i zalety. Niewątpliwe zalety to możliwość stałego kontaktu z dzieckiem jednak podczas zajęć dzieci są proszone o wyłączenie urządzeń elektronicznych. Dzieci jak i rodzice mają większe poczucie bezpieczeństwa. Wady posiadania telefonu to częste nadużywanie go.

Dziecko wtedy dzwoni do rodzica aby rozwiązać np. problem z kolegą zamiast zgłosić się do opiekuna grupy, bardzo często zdarza się, że dzieci nie potrafią zasnąć i dzwonią do rodziców w nocy lub kategorycznie chcą wracać do domu bo zaginęła im ulubiona koszulka.

Kolejną wadą jest możliwość uszkodzenia, zagubieni a bądź kradzież telefonu. Czasem największą tragedią staje się brak zasięgu. W tej kwestii decyzja należy do Państwa.

 1. Moje dziecko jest na specjalnej diecie. Czy może uczestniczyć w obozie?

Oczywiście! Preferencje żywieniowe dziecka należy jednak zgłosić wcześniej w karcie kwalifikacyjnej i dla pewności przypomnieć jeszcze kierownikowi grupy przed wyjazdem.

 1. Ile dać dziecku kieszonkowego?

Zalecamy, aby kwota kieszonkowego nie przekraczała 15zł dziennie. biorąc pod uwagę iż oferujemy pełne wyżywienie, ta ilość w zupełności wystarczy na zakup pamiątek oraz na drobne wydatki.. Istnieje możliwość, aby kieszonkowe przekazać wychowawcy w zaklejonej, podpisanej kopercie.

Ze względu na liczebność grup prosimy, aby w kopertach były przygotowane pieniądze o niskich nominałach.

 1. Czy można odwiedzać dziecko na kolonii/ obozie?

Można jednak zdecydowanie nie zalecamy odwiedzin. Mamy ku temu dwa powody. Po pierwsze odwiedziny dezorganizują pracę kolonii, a po drugie mogą negatywnie wpłynąć na emocje dziecka oraz rówieśników, których rodzice nie odwiedzili.

Naszym skromnym zdaniem, 7 dni zimowiska oraz 10 obozu letniego to na tyle krótki okres, że zarówno dzieci jak i rodzice wytrzymają go bez odwiedzin. W skrajnych przypadkach istnieje możliwość odwiedzenia dzieci podczas trwania kolonii.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie Państwa przyjazdu, ponieważ może się zdarzyć, że w dniu odwiedzin odbywać się będzie wycieczka całodniowa.

 1. Czy mogę przywieźć dziecko później lub odebrać je wcześniej z kolonii?

Tak, jednak prosimy o wcześniejsze uzgodnienie tego z kierownikiem wyjazdu.


Podziel się informacją