Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

Egipt 2017

EGIPT LAST MINUTE Z KATOWIC

Pomimo ostrzeżeń jakie wydaje MSZ, bardzo duża ilość naszych klientów na swój wakacyjny wypoczynek wybiera Egipt. Aby sprawdzić co przyciąga turystów z całego świata do Egiptu, postanowiliśmy odwiedzić jeden z hoteli w Marsa Alam.

Doszliśmy jednogłośnie do wniosku, iż poza pewną pogodą, najważniejszym argumentem przemawiającym "za" jest przepiękna, kolorowa rafa koralowa. Już kilka kroków od hotelu można zanurzyć się w ciepłej wodzie Morza Czerwonego. Od samego brzegu rozpościera się koralowiec wraz z całym bogatym i kolorowym, podwodnym życiem. Można tu zatracić się na wiele godzin po prostu snurkując. Jednakże największym przeżyciem okazało się wypłynięcie jachtem, nieco dalej od brzegu i nurkowanie na głębszych wodach. Nawet całkowicie lądowe stworzenie, nie umiejące pływać, jak nasza koleżanka z biura, może ponurkować i zachwycać się pięknem podwodnego świata nawet 6-12 m pod powierzchnią wody. Na dowód odwagi naszej koleżanki zamieszczamy kilka zdjęć.

Oczywiście Egipt to nie tylko rafa koralowa. Polecamy również pustynne safari i zwiedzanie wioski beduińskiej, podróż w czasie w Luxorze, a także wyprawy w poszukiwaniu żółwii, delfinów a także rzadkiego okazu krowy morskiej.