Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

UKRAINA - PIĘKNE KRESY

WYCIECZKA OBJAZDOWA NA UKRAINĘ "PIĘKNE KRESY".

PROPONOWANA SZCZEGÓLNIE UCZNIOM SZKÓŁ ŚREDNICH, JAKO WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA, UZUPEŁNIAJĄCA PROGRAM NAUCZANIA.

TERMIN: DO USTALENIA

PROGRAM
ODWIEDZONE MIEJSCA: PRZEMYŚL – LWÓW – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – ZBARAŻ – KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – ZŁOCZÓW.

1 DZIEŃ
Zbiórka w umówionym miejscu w Polsce. Przyjazd do Przemyśla, miasta nad Sanem, ok. 10:00. Na miejscu czeka nas spotkanie z przewodnikiem – pilotem. Z Przemyśla przejdziemy przez przejście graniczne w Medyce do Lwowa. Zwiedzanie tego cudnego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco zaczniemy od Rynku, podziwiać będziemy renesansowe, zabytkowe i kolorowe kamienice Starego Miasta, pamiątki po Polakach, a także Katedry: Łacińską i Ormiańską. Zobaczymy również gmach Teatru Wielkiego Opery i Baletu, w którym wystawiane są najwspanialsze ukraińskie balety.


2 DZIEŃ
Rano przejazd na Cmentarz Łyczakowski, gdzie odwiedzimy groby znamienitych Polaków, a także słynny cmentarz Orląt Lwowskich. Następnie w planach jest Olesko - miejsce narodzin hetmana i króla Jana III Sobieskiego i Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, obronne budowle z burzliwego okresu XVII wieku. Kolejnym przystankiem jest Poczajów i zwiedzanie Ławry Poczajowskiej - prawosławnego klasztoru, o której mówi się, że ma na Ukrainie status taki, jak w Polsce Częstochowa. Kolejnym punktem programu jest przejazd do Krzemieńca, z którego pochodzi polski wieszcz Juliusz Słowacki. Tu zobaczymy muzeum, które w całości jest poświęcone Słowackiemu.


3 DZIEŃ
Z rana udajemy się na dalsze zwiedzanie Krzemieńca. W programie: Góra Bony, która właśnie tym regionem się opiekowała, a także Liceum Krzemienieckie i jego gmachy, które są pozostałościami po jezuickich szkołach. Po wizycie w Krzemieńcu przejedziemy do Wiśniowca rezydencji rodu Wiśniowieckich, potężnej rezydencji magnackiej, a następnie Zbaraż - zwiedzanie twierdzy i kościoła Bernardynów, które były świadkami bohaterskiej obrony w 1649 roku. Następnie Skała Podolska i ruiny tamtejszego zamku, nad Zbruczem. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego.


4 DZIEŃ
Zwiedzanie Twierdzy w Kamieńcu Podolskim, którego korzenie sięgają dużo dalej niż państwowość na tych terenach, a także Katedry Rzymskokatolickiej i Starego Miasta. Następnie przejazd do Chocimia, świadka wielu wspaniałych bitew, z dwiema najsłynniejszymi – w 1621 i 1673, kiedy to pod wodzą Jana Sobieskiego i hetmana Chodkiewicza odparto tureckie ataki, a następnie Okopy św. Trójcy.


5 DZIEŃ
Ten dzień upłynie na powrocie do domu. Po drodze przystanek w Złoczowie, gdzie znajduje się warowny zamek, należący niegdyś do rodu Sobieskich. Następnie powrót do przejścia granicznego w Medyce, a następnie do Polski.


ORIENTACYJNA CENA WYJAZDU ZA OSOBĘ: 900-1400 zł.
Cena uzależniona jest od ilości odwiedzanych miejsc, wielkości grupy, standardu zakwaterowania oraz terminu i miejsca wyjazdu.

Cena zawiera: przejazd autokarem, 4 x nocleg w hotelu/pensjonacie, 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, opiekę pilota-przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie podróżne KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN.
Uwaga! Aby móc udać się na Ukrainę, konieczne jest posiadanie paszportu ważnego minimalnie 3 miesiące od daty wyjazdu.

  • Wyżywienie