Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

ZIEMIA ODKRYWCÓW

WYCIECZKA NA ISLANDIĘ

ZORGANIZOWANY WYJAZD Z BIUREM PODRÓŻY BTZ KATOWICE

termin: od października do marca

3-4 noclegi, możliwe wyloty z kilku miast w Polsce

Gdybyśmy mieli podsumować czym jest wyjazd „Ziemia Odkrywców” w kilku słowach, byłaby to konfrontacja tradycji z nowoczesnością. A dlaczego Odkrywcy? Islandię zaludnili Wikingowie, których ciekawość świata i żądza łupów zaniosła w najodleglejsze zakątki. To właśnie śladu po tych podróżnikach szukać należy na wyspie wulkanów.

Raczej trudno uwierzyć, że powstał tu pierwszy parlament w nowożytnej Europie – a jednak! Althing to miejsce, gdzie już w 930 roku zebrało się grono wolnych mieszkańców wyspy, które miało decydować o wspólnym dobrobycie Islandczyków. Wikiński hart ducha nie przeminął wraz z wiekami, wręcz przeciwnie, teraźniejsi mieszkańcy wyspy nie tylko z dumą obnoszą się swoim pochodzeniem, ale także w świecie pełnym nowoczesności, wnoszę wiele od siebie. Te innowacje stają się ewenementami na skalę światową, a jednym z nich jest „Harpa” – sala koncertowa w stolicy, cała przeszklona i mająca przypominać bryłę lodu. Tutaj obowiązkowym punktem programu jest udział w koncercie tradycyjnej muzyki islandzkiej.

Koniecznym przystankiem są także położone na obszarze geotermalnym Termy Blue Lagoon. To samo ciepło, które wyrzuca w górę wodę gejzerów podgrzewa wody w basenach. Cały kompleks SPA oferuje również masaże, zabiegi pielęgnacyjne i wyśmienitą kuchnię.

Proponowany przez nas termin wyjazdu daje szansę zaobserwowania cudownej, długo owianej tajemnicą zorzy polarnej. Choć przy odrobinie szczęścia i bezchmurnej pogodzie można ją dostrzec z centrum Reykjaviku, zdecydowanie lepiej udać się na słabo oświetlone obrzeża miasta.

Orientacyjna cena wyjazdu*: 3200-3900 zł/os.

W cenie uwzględniono: przelot do/z Reykjaviku (loty z Katowic, Warszawy, Gdańska, Wrocławia lub Poznania), bagaż rejestrowany do 20 kg., 3 lub 4 noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelu**/*** w Reykjaviku lub w jego okolicach, śniadania, bilet wstępu do Blue Lagoon, bilet na koncert tradycyjnej muzyki islandzkiej w filharmonii Harpa, ubezpieczenie podróżne KL 20000 EUR, NNW 15000 zł.     

*Dokładna, końcowa cena wyjazdu uzależniona jest od aktualnych cen biletów lotniczych oraz dostępności miejsc noclegowych i zostanie podana po ustaleniu terminu wyjazdu i miejsca wylotu.