Katalog ofert lato
Katalog ofert zima

ZACHODNIE WYBRZEŻE USA

PLAN ZWIEDZANIA ZACHODNIEGO WYBRZEŻA USA


LOS ANGELES – MIASTO ANIOŁÓW

Nasze pierwsze kroki na amerykańskiej ziemi postawimy właśnie w mieście Aniołów. Na miejscu zwiedzanie takich atrakcji jak Venice Beach, Studio Universal, a także Hollywood z Aleją Gwiazd. Niepowtarzalna okazja na życie jak celebryta w kalifornijskim słońcu.


SAN DIEGO I TIJUANA

Dwie miejscowości, które stanowiłyby jedną, gdyby nie były przedzielone granicą. Tutaj obejrzeć możemy słynny płot oddzielający Meksyk od Stanów Zjednoczonych. Wysoka siatka znajduje się nawet na pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, na której można wypocząć nad Pacyfikiem.


YUMA

Miejscowość słynna z filmu „15:10 do Yumy”. Słynne miejsce osadzenia największych przestępców ery dzikiego zachodu. Znajdujące się w iście westernowej scenerii wśród kaktusów miejsce przeniesie nas w czasy kowbojów i napadów na dyliżanse.

PALM SPRINGS

Kurort bardzo popularny wśród miejscowych. Położony między górami oferuje wiele okazji do aktywnego wypoczynku, a także muzea i modne miejsca, w których doświadczyć można prawdziwego luksusu.

LAS VEGAS

Miasto neonów, przepychu, hazardu. Grzechem jest odwiedzić Vegas i nie spędzić tam nocy. Popularne powiedzenie „Co się stało w Vegas, zostaje w Vegas” zyskało rozgłos nie bez powodu. Uciech na miejscu nie brak, a samo miasto jest maszynką do zarabiania pieniędzy. Wydarte pustyni, powstało by dostarczać atrakcji i tę funkcję spełnia absolutnie doskonale.


ZAPORA HOOVERA

Cud konstrukcyjny na skalę światową. Wysoka na ponad 200 metrów zapora pozwala kontrolować nawadnianie na tym jakże suchym obszarze. Potężna inwestycja robiąca piorunujące wrażenie. Dzięki niej powstało jezioro Mead, które szybko stało się popularnym miejscem wypoczynku.


WIELKI KANION

Tego miejsca nie trzeba przedstawiać nikomu. Potężna formacja skalna przez tysiąclecia żłobiona przez rzekę Kolorado. Niesamowite widoki, olbrzymie przestrzenie. Dech zapiera na samą myśl o tym wspaniałym i unikatowym miejscu.

KANION ANTYLOPY

Fantazyjny kanion, który wygląda jakby wyszedł spod ręki artysty swój niesamowity wygląd zawdzięcza cyklicznym opadom. Długie i poskręcane korytarze momentami przypominają grotę. Emocje są tu gwarantowane.


MONUMENT VALLEY

Serce plemienia Navaho. Bajeczne formacje skalne tworzone są przez silny wiatr i palące słońce. Dolina po dziś dzień jest miejscem odbywania się najważniejszych indiańskich ceremonii, jako że Navaho twierdzą, że z tym miejscem są wyjątkowo silnie związani duchowo.

ARCHES

Jest to niesamowity park narodowy, który zasłynął za sprawą imponujących łuków skalnych. Olbrzymie nawisy ciągną się metrami górują nad pustynnym krajobrazem. Wizerunek tego miejsca stał się szalenie popularny głównie dzięki filmom – gwarantujemy, że na żywo są one jeszcze piękniejsze.


KANION BRYCE

Kanion zupełnie odmienny od tego, co zobaczyć można w Grand Canyon. Czerwono-pomarańczowe skalne ostańce tworzą niepodrabialny klimat. Rozległe przestrzenie pełne tras spacerowych zachęcają do eksploracji tych wręcz nieziemskich sceneri


DEATH VALLEY

Choć sama nazwa nie jest wybitnie zachęcająca, Dolina Śmierci musi być obowiązkowym przystankiem podczas zwiedzania zachodniego wybrzeża. Najgorętsze miejsce w Stanach Zjednoczonych, które przez ukształtowanie terenu znajduje się pod poziomem morza i jest absolutnie odcięte od cieków wodnych. Dla źle przygotowanych może stać się niebezpieczne. Zapas wody – konieczny!


YOSEMITE

Położony w sercu Sierra Nevada park narodowy jest miejscem szalenie popularnym wśród turystów. To miejsce, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oferuje pełen pakiet wypoczynkowy – dla aktywnych cudowne góry, a dla wolących bierny wypoczynek jeziora i pełne zwierzyny lasy. Jest to raj dla miłośników natury!


SAN FRANCISCO

To miasto jak żadne inne. Zachwyca największych sceptyków i sprawia, że nie chce się wyjeżdżać. Oprócz tak sztandarowych miejsc jak most GoldenGate czy więzienie Alcatraz poznać tu można wielokulturowe społeczeństwo, posmakować specjałów z całego świata i zrelaksować się w mieście odmiennym od tego, co widziało się gdziekolwiek indziej.

PLANOWANA TRASA PRZEJAZDU.


MOŻLIWE JEST DOSTOSOWANIE TRASY DO PREFERENCJI PODRÓŻNYCH. AKTUALNY PLAN JEST PRZEWIDZIANY NA 20 DNI. PO USTALENIU LOTÓW I TERMINÓW MOŻE ON ULEC ZMIANIE.